your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Esme Esme napisał(a) o TO (6)

Kinga małomiasteczkowe horrory z zasady wypadają głupio na ekranie (choć są pojedyncze wyjątki). Tym razem jednak się mniej więcej udało dzięki iskrze reżyserskiej, dobrej młodej obsadzie i odjeżdżającemu oku Billa Skarsgarda. Niekoniecznie jest to zaległość, którą trzeba nadrabiać w podskokach, ale atmosfera jest intrygująca, a dzieciaki na rowerach (cisnące środkiem drogi bez kasków, bo to ejtisy) znów dają radę.

6 gwiazdki

Esme Esme skomentował(a) Filmastery 2018 - głosowanie

Naprawdę mało chodziłam do kina, piszę głównie dla przykładu. Na pewno będę modyfikować. Najlepszy film - 1 miejsce: - 2 miejsce: The Florida Project - 3 miejsce: Nazywam się Cukinia Najlepszy reżyser - 1 miejsce: - 2 miejsce: - 3 miejsce: Taika Waititi, Thor Ragnarok Aktor w roli głównej - 1 miejsce: James McAvoy, Split - 2 miejsce: - 3 miejsce: Aktorka w roli głównej - 1 miejsce: Elisabeth Moss, Opowieść podręcznej - 2 miejsce: - 3 miejsce: Aktor w roli drugoplanowej - 1 miejsce: - 2 miejsce: -

Esme Esme ocenił(a) TO

6 gwiazdki

Esme Esme dodał(a) zdjęcie osoby Andres Muschietti

Esme Esme napisał(a) o Super 8 (6)

Trochę "E.T." na ostro. Ładnie zmontowane i ogólnie dobrze się ogląda, ale całość jest jednak trochę teflonowa. Najlepszy z tego wszystkiego jest chyba ten film o zombie, który dzieciaki kręciły w trakcie, a który leci przy napisach.

6 gwiazdki

Esme Esme ocenił(a) Super 8

6 gwiazdki

Esme Esme ocenił(a) Show Me a Hero

8 gwiazdki

Esme Esme ocenił(a) The Florida Project

8 gwiazdki

Esme Esme dodał(a) plakat filmowy Breathe

Esme Esme napisał(a) o Na własne ryzyko (5)

Bardzo mało science-fiction, bardzo dużo love story. Nie grzeszy oryginalnością. Film w sam raz na noworocznego kaca - lekkostrawny, nie huczą wybuchy, od czasu do czasu plumka tylko gitara.

5 gwiazdki

Esme Esme ocenił(a) Na własne ryzyko

5 gwiazdki

Esme Esme napisał(a) o Fernando (5)

Jakkolwiek bliska mi jest radykalnie pacyfistyczna wymowa tej historii, to film jest jednak przeciętny. Dużo niewyrafinowanego humoru skrojonego pod dzieci i masa drugoplanowych pseudozabawnych postaci. Jeśli ktoś chce pokazać dziecku naprawdę dobry film, w którym pojawia się wzorzec łagodnej, troskliwej męskości, polecam raczej "Book of life".

5 gwiazdki

Esme Esme ocenił(a) Fernando

5 gwiazdki

Esme Esme skomentował(a) Ostatni Jedi

Nom, lubię Batmana i pastisze Batmana też.

Esme Esme skomentował(a) Ostatni Jedi

LEGO Batman. Jak się jest team Batman od tak długiego czasu jak ja, to taki pastisz nie może się nie podobać.

Esme Esme skomentował(a) Ostatni Jedi

Ja się dołączam do @umbrin w narzekaniu na tę scenę. Żena jak rzadko. Ale zapomniałam o niej jeszcze przed końcem seansu, więc nie popsuła mi sumarycznego wrażenia. ;) No może i jest mało durnego humoru, ale jak jest, to jest durny. Co ja poradzę. Lubię BB8, to bardzo ogarnięty droid. Ale stworów nie trawię - nie tylko tych kurczaków z wielkimi oczami, ale też sprzataczy na wyspie. Nie obchodzi mnie, ile się sprzeda pluszaków. Powinny zniknąć.

Esme Esme opublikował(a) recenzję filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Spodziewałam się, że to Thor: Ragnarok zostanie moim ulubionym popcornowym filmem roku. No, może ewentualnie LEGO Batman. Po raz kolejny okazało się jednak, że robienie rankingów przed końcem grudnia to Przeczytaj artykuł

Esme Esme ocenił(a) Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

8 gwiazdki

Esme Esme napisał(a) o Alicja w krainie czarów (6)

Film należycie zbakany i chyba też należycie frustrujący, bo naprawdę nie wiadomo, o co właściwie chodzi i dlaczego wszyscy skaczą, tańczą i wrzeszczą. Z tego względu jednak 6/10.

6 gwiazdki

Esme Esme ocenił(a) Alicja w krainie czarów

6 gwiazdki

pokaż więcej