your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Esme Esme napisał(a) o Nocny portier (7)

Najbardziej przemawia nie tyle jako romans sado-maso z traumą Holocaustu w tle, ale jako groteskowy portret Austrii jako chorego kraju, który nie tylko nie rozliczył się jak należy z nazizmem, ale nawet nie ma na to specjalnej ochoty. Kopia na Iplex niestety okropna.

.

Nie znasz się! To niesamowity, wielowątkowy film (nawet po latach uważany jest za obrazoburczy) i wzruszająca historia o niemożliwej miłości

.

Widocznie co innego jest dla mnie w tym filmie obrazoburcze i wzruszające. Ale ja to truskawki cukrem posypuję.

.

Nie wiem, jak może Cię nie poruszać ten sado-maso romans, przecież to piękne jest:) Inna sprawa, że nie znam drugiego podobnego filmu do tego.

.

Nie porusza być może dlatego, że Myszka Miki ma bardziej pogłębiony profil psychologiczny niż Lucia. Wiadomo o niej tyle, że była więźniarką, teraz jest żoną dyrygenta, że kocha Maxa, no i nieźle śpiewa. Rampling zagrała więcej niż miała w scenariuszu. To nie jest wg mnie film o niej, ani nawet do końca o nich, ale przede wszystkim o nim, i miłość jest tylko jednym ze składników, które tworzą całość.
Podobnego ja też nie znam, ale widziałam dużo mniej niż Ty, więc dziwnym nie jest.

.

Właściwie się zgadzam z Esme. Jak chcecie nazistów, Rampling i Dirka Bogarde to lepiej obejrzeć "Zmierzch Bogów" Viscontiego. Mnie się zdaje, że ta obsadowa zbieżność nie jest przypadkowa i powinno się te filmy rozpatrywać w tandemie. Visconti mówi o początkach, Cavani o konsekwencjach.

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook